JÖNKÖPING HORSE SHOW

TIDSPROGRAM - MED RESERVATION FÖR ÄNDRINGAR

HALL A

MÄSSAN ÖPPEN 08.30 – 19.00

START 09.00
AGRIA STAR OF TOMORROW 5 ÅR | HOPPNING
Kval | Fri läktarplats

START 13.00
AGRIA STAR OF TOMORROW 6 ÅR | HOPPNING
Kval | Fri läktarplats

START 17.00
FAMILJESHOW
Show | LÄKTARPLATS KRÄVS

Onsdagens familjeshow bjuder på händelserika framträdanden med en blandning av riddare, islandshästar, agility och knock out dressyr. Det blir även en fartfylld duellhoppning mellan Jönköping Fältrittklubb och Värnamobygdens Ryttarförening, en spännande duellkörning med olika kändisar och det bjuds även på dans och livemusik.


START 19.25
ATG RIDERS LEAGUE 
Kval 1.45 m | Fri läktarplats

HALL B

MÄSSAN ÖPPEN 08.30-19.00

START 09.00
EQUALITY LINE RISING STAR SILVER | HOPPNING
Kval | Fri läktarplats

START 11.45
EQUALITY LINE RISING STAR GOLD | HOPPNING
Kval | Fri läktarplats

START 13.40
KRAFFT 4 ÅRS CHAMPIONAT | HOPPNING
Kval | Fri läktarplats

START 15.25
EQUALITY LINE RISING STAR DIAMOND | HOPPNING
Kval | Fri läktarplats

START 17.00
ATG RIDERS LEAGUE 
Kval 1.35 m | Fri läktarplats

START 15 min efter ATG Riders League slut
1.35 m | HOPPNING
 

HALL A

MÄSSAN ÖPEN 08.30-19.00

START 09.00
EQUALITY LINE RISING STAR GOLD | HOPPNING
Kval | Fri läktarplats 

START 11.15
TORSTENSONS UNGDOMS GRAND PRIX | HOPPNING
Kval | Fri läktarplats

START 13.00
AGRIA STAR OF TOMORROW 6 ÅR | HOPPNING
Kval | Fri läktarplats

START 15.45
1.45 m HOPPNING | presenterad av SEB | Fri läktarplats

START 18.30
1.40 m HOPPNING | Presenterad av Equisport | Fri läktarplats

 

HALL B

MÄSSAN ÖPPEN 08.30-19.00

START 09.00
AGRIA STAR OF TOMORROW 5 ÅR | HOPPNING
Kval | Fri läktarplats

START 12.45
EQUALITY LINE RISING STAR SILVER | HOPPNING
Kval | Fri läktarplats

START 16.30
AGRIA STAR OF TOMORROW 7 ÅR | DRESSYR
Kval | Fri läktarplats

START 18.00
LÖVSTA FUTURE CHALLENGE | DRESSYR
Kval | Fri läktarplats

HALL A

MÄSSAN ÖPPEN 08.30-19.00

START 09.00
EQUALITY LINE RISING STAR DIAMOND | HOPPNING
Final | Fri läktarplats 

START 10.30
EQUALITY LINE RISING STAR SILVER | HOPPNING
Final | Fri läktarplats

START 12.30
EQUALITY LINE RISING STAR GULD | HOPPNING
Final | Fri läktarplats

START 14.30
1.45 m HOPPNING | SPEEDKVAL presenterad av Mobilboxen | Fri läktarplats

START 16.45
TORSTENSONS UNGDOMS GRAND PRIX | HOPPNING
Final | Fri läktarplats

START 19.30
Kval till Grand Prix, 1.50 m, presenterad av ATG och Toveks Personbilar | HOPPNING 
Kval | LÄKTARPLATS KRÄVS

HALL B

MÄSSAN ÖPPEN 08.30-19.00

START 09.00
AGRIA STAR OF TOMORROW 7 ÅR | HOPPNING
Kval | Fri läktarplats 

START 11.00
KRAFFT 4 ÅRS CHAMPIONAT | HOPPNING
Final | LÄKTARPLATS KRÄVS

START 13.30
LÖVSTA FUTURE CHALLENGE | DRESSYR 
Final | Fri läktarplats

START 17.00
AGRIA STAR OF TOMORROW 5 ÅR | DRESSYR
Kval | Fri läktarplats

START 20.00
AGRIA STAR OF TOMORROW 6 ÅR | DRESSYR
Kval | Fri läktarplats 

HALL A

MÄSSAN ÖPPEN 08.30-19.00

START 09.00
AGRIA STAR OF TOMORROW 6 ÅR | HOPPNING
Final | Fri läktarplats

START 11.30
ATG RIDERS LEAGUE | HOPPNING
HEAT 1.35  m | Fri läktarplats 

START 12.51
ATG RIDERS LEAGUE | HOPPNING
HEAT 1.50 m | Fri läktarplats

START 14.30
Familjeshow | LÄKTARPLATS KRÄVS

I lördagens familjeshow får vi se en spännande teater av Ponnyexpressen och vänner, final i käpphästhoppning, riddarshow, knock out dressyr, islandshästshow och en rasparad. Showen får även finbesök av Felicia Grimmenhag, ponnytravskolan bjuder på ett shownummer och såklart blir det livemusik och dans.


START 17.00
AGRIA STAR OF TOMORROW 5 ÅR | HOPPNING
Final | Fri läktarplats

START 19.30
GALAKVÄLL PRESENTERAD AV RENTA MED ATG RIDERS LEAGUE | HOPPNING
Final/ Show | LÄKTARPLATS KRÄVS

Lördagens galakväll bjuder på rafflande ATG hoppning, islandshästshow, rasparad, livemusik och uppvisning med Felicia Grimmenhag. Vi får även se dressyrshow, en fartfylld duellkörning med olika kändisar och en imponerande uppvisning i voltige. När programmet är slut inne på arenan fortsätter kvällen i vår After Ride Lounge bar.

HALL B

MÄSSAN ÖPPEN 08.30-19.00

START 09.00
AGRIA PONY TROPHY | HOPPNING
Kval | Fri läktarplats

START 12.15
AGRIA PONY TROPHY | DRESSYR
Kval | Fri läktarplats

START 15.00
AGRIA STAR OF TOMORROW 7 ÅR | DRESSYR
Final | Fri läktarplats

START 16.30
KRAFFT 4 ÅRS CHAMPIONAT | DRESSYR
Kval | Fri läktarplats

HALL A

MÄSSAN ÖPPEN 08.30-17.00

START 09.00
AGRIA PONY TROPHY | HOPPNING
Final | LÄKTARPLATS KRÄVS

START 12.00
AGRIA STAR OF TOMORROW 7 ÅR | HOPPNING
Final | LÄKTARPLATS KRÄVS

START 14.00
SPEEDFINAL PRESENTERAD AV SEB
1.45 m | LÄKTARPLATS KRÄVS

START 16.00
JÖNKÖPING GRAND PRIX PRESENTERAD AV HÖÖKS
1.50 m | LÄKTARPLATS KRÄVS

HALL B

MÄSSAN ÖPPEN 08.30-17.00

START 09.00
AGRIA PONY TROPHY | DRESSYR
Final | LÄKTARPLATS KRÄVS

START 11.30
KRAFFT 4 ÅRS CHAMPIONAT | DRESSYR
Final | LÄKTARPLATS KRÄVS

START 13.30
AGRIA STAR OF TOMORROW 5 ÅR | DRESSYR
Final | LÄKTARPLATS KRÄVS

START 15.30
AGRIA STAR OF TOMORROW 6 ÅR | DRESSYR
Final | LÄKTARPLATS KRÄVS